• Energia elektryczna Tauron - odczyt licznika krok po kroku

    Energia elektryczna Tauron z dnia na dzień zyskuje na popularności. Jeśli posiadasz licznik energii od niedawna, być może zastanawiasz się, w jaki sposób należy poprawnie podać odczyt licznika Tauron. Zobacz, jak w kilku prostych krokach odczytać licznik i przesłać dane o zużyciu energii elektrycznej do firmy!

    Energia elektryczna Tauron - słowem wstępu

    Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, ze odczyt licznika jest nieskomplikowany i w pełni bezpieczny. Tauron umożliwia swoim klientom samodzielny odczyt licznika przez Internet – jest to rozwiązanie, które bardzo cenią sobie osoby zapracowane. Aby dokonać odczytu licznika, należy zalogować się do eBOKu, czyli Elektronicznego Biura Obsługi Klienta. Po wprowadzeniu naszego adresu e-mail oraz hasła, znajdziemy się na stronie głównej serwisu. Po prawej stronie zobaczymy wówczas niebieski przycisk z napisem „Podaj odczyt”. Kliknięcie  w niego przekieruje nas do formularza, który pozwoli nam przesłać dane, zawierające aktualny stan licznika. Będziesz mógł również sprawdzić, kiedy miał miejsce ostatni odczyt Twojego licznika Tauron oraz jaki był wówczas jego stan. Aby dokonać aktualnego odczytu, należy wybrać numer licznika z listy i podać wartość, jaka znajduje się na Twoim liczniku, z pominięciem znajdujących się na początku zer. Wartość zużytej energii podana jest oczywiście w kilowatogodzinach. Dane zatwierdzisz klikając przycisk „zapisz” znajdujący się w prawym dolnym rogu strony.
    O tym, ze odczyt został przyjęty, zostaniesz poinformowany na stronie zaraz po jego przesłaniu. Otrzymasz także od wiadomość e-mail z potwierdzeniem przyjęcia odczytu. Jeżeli jednak potwierdzenie nie przyjdzie w ciągu 24 godzin – wystarczy skontaktować się z Twoim dostawcą energii elektrycznej za pomocą formularza kontaktowego – załoga Taurona przyjrzy się sprawie i pomoże rozwiązać Twój problem. W sytuacji, kiedy masz mało czasu, warto zadzwonić pod numer  32 606 0 606 – ktoś z obsługi Tauron błyskawicznie powie Ci, co zrobić.  Jeśli na skutek pomyłki zdarzy Ci się podać ten sam odczyt licznika dwa razy, otrzymasz informację, że w danym roku ten odczyt był już wprowadzony. Sytuacja nie będzie miała wpływu na wysokość Twojego rachunku.