Masz pytania? Napisz do nas!
X
 • 10 pomysłów dzięki którym zaoszczędzisz 100 zł miesięcznie

  Wydaje Ci się, że nie masz z czego oszczędzać? Wielu tak twierdzi, chociaż najczęściej nie jest to prawdą. Zawsze da się coś odłożyć, trzeba tylko wiedzieć jak! Przedstawiamy 10 pomysłów na zaoszczędzenie 100 zł miesięcznie.

  1. Ogranicz wyjścia na miasto
  To właśnie wtedy przepłacamy za jedzenie lub spontanicznie kupujemy niepotrzebne rzeczy. Warto więc odmówić kilku wycieczek na miasto, a kwotę, którą bylibyśmy w stanie wydać, odłożyć.

  2. Zakupy rób tylko z listą
  Przed wyjściem na zakupy zrób listę. Kupując tylko te rzeczy, które zaplanowałeś, zaoszczędzisz pokaźną sumę pieniędzy. Należy też pamiętać o tym, aby być najedzonym. Głodni kupujemy więcej.

  3. Ogranicz drobne przyjemności
  Bardzo możliwe, że miesięcznie wydajesz niezłą kwotę na słodycze, napoje gazowane albo alkohol. Jeżeli ograniczysz takie przyjemności, zyska nie tylko Twój portfel, ale również zdrowie.

  4. Przyjrzyj się swoim rachunkom
  Wielu z nas płaci wysokie rachunki za usługi, które nie są nam wcale potrzebne. Zastanów się więc, czy te dodatkowe kanały w telewizji są warte droższego abonamentu. Może lepiej z nich zrezygnować?

  5. Sprzedaj niepotrzebne rzeczy
  Wszyscy mamy w swoich domach rzeczy, których już w ogóle nie używamy, ale jednak zalegają nam na półkach, np. sprzęt elektroniczny albo ubrania. Przejrzyj je dokładnie i spróbuj sprzedać. 

  6. Zrezygnuj z karty
  Pieniądze na karcie to tylko kwota na terminalu płatniczym - nie przywiązujemy do nich dużej wagi. Płatności gotówką to zupełnie inna sprawa; zmuszają nas do oszczędności, bo widzimy kwotę, którą wydajemy.

  7. Nie czyń z zakupów przyjemności
  Część z nas chodzi na zakupy, aby odreagować ciężki dzień w pracy. To jednak duży błąd. Jeżeli kupowanie sprawia nam przyjemność, jesteśmy skłonni wydać więcej pieniędzy, niż powinniśmy.

  8. Wspomóż się propozycjami banków
  Banki oferują nam różne sposoby na oszczędzanie pieniędzy. Warto otworzyć konto oszczędnościowe lub ustawić comiesięczne przelewy na konkretny cel. Mogą to być nawet bardzo małe kwoty.

  9. Zrezygnuj z auta
  Jeżeli pogoda sprzyja, możesz przesiąść się na rower. Uwierz, na benzynie zaoszczędzisz dużo więcej niż 100 zł!

  10. Walcz z nałogami
  Papierosy czy alkohol są nie tylko niezdrowe, ale również drogie. Jeżeli z nich zrezygnujesz albo je chociaż ograniczysz, Twój portfel będzie znacznie pełniejszy. 

  Jak widzisz, jest wiele sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. Gwarantujemy, że odłożysz minimum 100 zł miesięcznie, jeśli skorzystasz z kilku zaprezentowanych przez nas pomysłów.