Masz pytania? Napisz do nas!
X
 • 10 rzeczy, na których możesz zaoszczędzić w trakcie remontu

  Remont to kosztowny, żmudny proces, który prawie nigdy nie przebiega według planu. Zwykle w połowie prac okazuje się, że trzeba jeszcze kupić kilka rzeczy, opłacić dodatkowe godziny robocizny i szukać alternatyw dla tego, czego nie da się zrobić. Aby w tym czasie nie zbankrutować, warto wiedzieć, na czym można zaoszczędzić w trakcie remontu.

  1. Remont z głową

  Czasami coś, co sobie wymyślimy, w rzeczywistości może przynieść więcej szkód niż pożytku. Dlatego, aby zaoszczędzić w trakcie remontu, trzeba skupić się na rozwiązaniach, które są elastyczne. Być może wyburzenie ściany nie jest wcale dobrym pomysłem, a zamiast powiększenia okna wystarczy montaż świetlików?

  2. Research

  Najwięcej pieniędzy na remoncie tracą osoby, które mają nikłe pojęcie o przebiegu konkretnych prac, kosztach robocizny, potrzebnych materiałach i specyfice remontu. Warto więc odpowiednio wcześnie zainteresować się tymi tematami, pytając znajomych lub po prostu szukając informacji w internecie. Dzięki temu będziesz lepiej przygotowany i unikniesz części kosztów.


  3. Renowacja zamiast nowego

  Odnawianie mebli stało się nowym trendem, a ty możesz dzięki niemu nadać starym meblom zupełnie nowego charakteru, nie obawiając się posądzenia o skąpstwo. To doskonały sposób na zaoszczędzenie, bo farba czy okleina kosztują o wiele mniej niż nowy mebel.

  4. Tymczasowe rozwiązania

  Nieważne jakie pomieszczenie remontujesz, musisz liczyć się z tym, że przez jakiś czas będzie ono nie do użytku, a być może nawet przez cały remont. Jest to szczególnie zauważalne w przypadku kuchni i łazienki, ale nawet sypialnia może przysporzyć problemów. Przygotuj więc tymczasowe pomieszczenie, w którym przetrwasz brak pomieszczenia remontowego. W niektórych przypadkach konieczne będzie spędzenie kilku nocy w hotelu lub u rodziny.

  5. Dobry wykonawca

  Remonty mają to do siebie, że na skutek błędów wykonawcy bardzo często się przedłużają. Aby uniknąć tych wydatków, trzeba wybrać sprawdzonego fachowcę, który będzie w stanie podjąć się większości zadań i zrobi to poprawnie. Znalezienie takiego specjalisty nie jest wprawdzie łatwe i zwykle wiąże się z czekaniem, ale warto podjąć to wyzwanie.

  6. Samodzielne prace

  Malowanie, złożenie mebli, proste prace renowacyjne - wszystko to możesz zrobić samodzielnie. Dzięki temu nie wydasz pieniędzy na prace, które niepotrzebnie nadwyrężą twój budżet.

  7. Sprzedaż zamiast wyrzucania

  Pozbywasz się starych mebli i dodatków? Upewnij się więc, czy nie możesz części z nich sprzedać. Być może ktoś nada im drugiego życia albo odkryje w nich piękno, które tobie się już znudziło?

  8. Kalendarz prac

  Zanim zaczniesz remont, stwórz kalendarz poszczególnych prac wraz z ich wykonawcą. Dzięki temu od razu zauważysz wszystkie opóźnienia i będziesz w stanie zapobiec im przedłużeniu się. Sporządzenie kalendarza jest także dodatkową informacją dla wykonawcy, który wie, że powinien wykonać swoją pracę terminowo.

  9. Konsultacje

  Jeśli o jakiś pracach nie masz żadnego pojęcia, nie zaszkodzi, jeśli ich przebieg skonsultujesz z innym wykonawcą. Warto podkreślić, że jest to szczególnie ważne, gdy coś się przedłuża. Może się przecież okazać, że obecny fachowiec wykonuje coś nieprawidłowo.

  10. Mądre wywożenie śmieci

  Wywożenie śmieci gabarytowych i gruzu swoje kosztuje, dlatego nie zapomnij o ich rozsądnym składowaniu. Wykorzystuj każde miejsce w kontenerze, układając odpady w odpowiedni sposób. Jeśli posiadasz duże auto, część śmieci możesz wywieźć samodzielnie, oszczędzając tym samym na ich wywozie.