Masz pytania? Napisz do nas!
X
 • 5 pomysłów na zarobienie więcej pieniędzy w 2020 roku

  2019 poszedł nie po twojej myśli? Nic nie szkodzi. W 2020 roku możesz zarobić więcej pieniędzy, o ile oczywiście wiesz jak. Wybraliśmy 5 najlepszych pomysłów, dzięki którym nadchodzący rok będzie dla ciebie łaskawy. Jak zarobić więcej pieniędzy w 2020?

  1. Regularna “wyprzedaż garażowa”

  Jednym ze sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy w nadchodzącym roku, jest wyrobienie sobie nawyku regularnej “wyprzedaży garażowej”. Na czym to polega? Raz w miesiącu rób przegląd wszystkich swoich rzeczy (zarówno ubrań, jak i drobnych gadżetów czy sprzętu elektronicznego). Jeśli nie używasz ich od dłuższego czasu, sprzedaj je komuś. W dzisiejszych czasach, dzięki licznym portalom sprzedażowym, jest to bardzo łatwe. Zdziwisz się, ile możesz zarobić, robiąc porządki w szafie!

  2. Nowa praca lub pytanie o podwyżkę

  Zmiana pracy lub podwyżka to najskuteczniejsze sposoby na zarobienie więcej pieniędzy w nowym roku. Dlatego jeśli czujesz, że twoja wypłata jest za mała, porozmawiaj o tym z szefem. Być może tylko tyle wystarczy, aby uzyskać podwyżkę? Natomiast jeśli większa wypłata nie jest możliwa w obecnym miejscu pracy, poszukaj innego. Brzmi jak kłopot, ale czasami jest to najlepszy sposób na podniesienie statusu majątkowego. Możliwe, że przy okazji uwolnisz się też od pracy, która w żaden sposób cię nie rozwijała.

  3. Niższe rachunki

  Więcej pieniędzy w 2020 roku można też zyskać, oszczędzając na rachunkach. Sprawdź, czy przypadkiem nie zużywasz za dużo prądu lub nie przepłacasz za media, korzystając z tej samej umowy, którą podpisałeś kilka lat temu. Na szczególnej uwadze miej prąd. Energia elektryczna ciągle drożeje, więc może warto pomyśleć nad prądem na doładowanie? To wbrew pozorom wygodne rozwiązanie, bo za prąd możesz płacić także internetowo - na doladowaniaenergetyczne.pl. 

  4. Zmiana konta bankowego

  Banki prześcigają się w ofertach, proponując klientom coraz to lepsze rozwiązania. Wśród nich można wymienić zarówno brak dodatkowych opłat, jak i specjalne funkcje pomagające w oszczędzaniu. Jeśli odkładasz pieniądze regularnie, sprawdź, czy twoje konto bankowe się do tego nadaje. Może w innym banku możesz liczyć na więcej korzyści z oszczędzania?

  5. Dodatkowe zajęcie

  Aby zarobić więcej pieniędzy w 2020 roku, możesz zmienić pracę, zapytać o podwyżkę lub... znaleźć dodatkowe zajęcie! Praca na ¼ etatu nie jest wcale tak wyczerpująca, jak ci się wydaje, a sprawi, że będziesz mieć kilkaset złotych więcej w portfelu. Zastanów się też, czy nie możesz wykorzystać posiadanych umiejętności, aby zarobić dodatkowe pieniądze. Może jesteś dobry w jakimś języku, z którego byłbyś w stanie udzielić korepetycji? Opcji jest naprawdę wiele i warto je wypróbować.