Masz pytania? Napisz do nas!
X
 • Jak opłacić energię przez internet?

  Coraz mniej osób płaci rachunki za prąd tradycyjną metodą. To płatności internetowe stały się najpopularniejszym wyborem na przestrzeni ostatnich lat. Dlaczego? Poznaj ich zalety i dowiedz się, jak opłacić energię przez internet.

  Płacenie za prąd przez Internet

  Opłaty za energię przez internet nie są nowością. Każdy, kto posiada konto bankowe, może je wykonywać już od wielu lat. Zmianom uległy jedynie dostępne narzędzia. Obecnie istnieją nawet wygodniejsze sposoby na opłacenie energii przez internet i coraz więcej ludzi decyduje się właśnie na ich wybór. Powodów dlaczego jest co najmniej kilka.

  Zalety płatności internetowych

  Jedną z największych zalet opłacania energii przez internet i w ogóle płatności internetowych jest szybkość transakcji. W większości przypadków przelew dociera do odbiorcy natychmiast, a jeśli nie, to dzieje się to w ciągu 1 dnia roboczego. 

  Szybkość takiej transakcji odczuwalna jest też w innym aspekcie płacenia energii przez internet – również osoba płacąca szybko wypełnia swoje zobowiązania. Nie musi poświęcać rachunkom od kilkunastu minut do godziny (czego wymagają płatności metodą tradycyjną). Wszystko zrobi w chwilę, zwykle w ok. 3 minuty.

  Ponadto, płatności internetowe nie wymagają wyjścia z domu. Można je zrobić w dowolnej chwili i właściwie wszędzie, zwłaszcza jeśli posiadasz smartfon z dostępem do internetu.

  Jak opłacić energię przez internet?

  Każdy może opłacić energię przez internet, logując się do swojego konta bankowego i wykonując standardowy przelew. To całkiem proste, jednak wymaga uzupełnienia wielu pól za każdym razem, gdy chcesz ponowić płatność. Dlatego wygodniejszym sposobem jest użycie serwisu mojeplatnosci.pl.

  Jak opłacić energię przez internet, wykorzystując moje płatności? Wystarczy zarejestrować się w serwisie i podać nr rachunku. Następnymi krokami są wybór banku oraz metody płatności. Wszystko przebiega bardzo szybko, a dodatkowym udogodnieniem jest możliwość opłacenia innych rachunków. Dzięki mojeplatnosci.pl możesz jednocześnie zapłacić  m.in. za gaz i telewizję oraz doładować licznik prądu lub telefon. Nie musisz podawać wszystkich danych za każdym razem, gdy chcesz wykonać przelew. Serwis zapamiętuje te najważniejsze. Dodatkowo moje płatności są też dostępne w formie aplikacji.

  Czy płacenie za prąd przez internet jest bezpieczne?

  Być może zastanawiasz się, czy opłacanie energii przez internet jest metodą bezpieczną. Otóż okazuje się, że jest to transakcja nawet bezpieczniejsza od tradycyjnego przelewu w punkcie bankowym lub na poczcie. Wynika to z faktu, że wszystkie dane są zaszyfrowane i osoba pośrednia nie ma do nich dostępu. Ponadto wszystkie formy płatności bezgotówkowych podlegają prawu, które wymaga od serwisów i banków zastosowania najwyższej klasy zabezpieczeń. Opłacając energię przez internet, nie ma się czego obawiać.