Masz pytania? Napisz do nas!
X
 • Jak płacić mniejsze rachunki?

  Większość z nas nie lubi momentu, kiedy przychodzą rachunki i zdajemy sobie sprawę, że… musimy za nie zapłacić. Nie obiecujemy Ci, że konieczność dokonywania opłat zacznie Cię cieszyć - ale podpowiemy, co zrobić, aby były one niższe, dzięki czemu… będzie to zdecydowanie mniej bolesne!
   
  1. Zainwestuj w perlator
  To niewielkie - i całkiem niedrogie - urządzenie może przyczynić się do znacznego obniżenia Twoich opłat za wodę! Działa ono w ten sposób, że optycznie zwiększa strumień wody, wydobywający się ze słuchawki od prysznica lub kranu. Dzięki temu zużywamy o wiele mniej litrów, a do tego… przyczyniamy się do ograniczenia zużywania najcenniejszego surowca na świecie, jakim jest woda pitna.
   
  2. Wybieraj usługi w pakietach
  Większość firm oferujących usługi telekomunikacyjne na różne sposoby premiuje osoby, które decydują się wybrać więcej niż jedną usługę z ich oferty. Warto więc udać się do swojego operatora i dowiedzieć, czy decydując się na przykład na Internet i telewizję, będziemy mogli skorzystać z jakiejś interesującej promocji. 
   
  3. Korzystaj ze światła dnia
  … ono przecież nic nie kosztuje! Odsłoń więc rolety lub żaluzje, a kiedy zamierzasz czytać - rób to wtedy, gdy nie musisz zapalać sztucznego światła. Nawet najbardziej energooszczędne żarówki generują przecież koszty!
   
  4. Postaw na energooszczędność
  Z drugiej strony, doskonale wiemy, że zupełna rezygnacja z korzystania z energii elektrycznej jest niemożliwa - no chyba, że wybierzesz się na obóz survivalowy… Osoby, którym zależy na niższych rachunkach, wybierają sprzęty, które zużywają mniej prądu. To prawda, że zwykle wiąże się to z pewnymi wydatkami - ale taka inwestycja dość szybko się zwraca!
   
  5. Zmień spłuczkę w toalecie
  Tak, odpowiednio “wyposażony” sedes również przyczyni się do uzyskania oszczędności! Wystarczy, że zamontujesz w nim spłuczkę, która zużywa niewielkie ilości wody dzięki wytwarzaniu sporego ciśnienia. Pamiętaj także, że sedes to nie kosz na śmieci - nie powinno się do niego wrzucać odpadów, gdyż często oznacza to konieczność wielokrotnego spuszczania wody.
   
  6. Nie używaj urządzeń AGD zbyt często
  Kiedy powinniśmy “odpalać” pralkę i zmywarkę? Oczywiście wtedy, kiedy są one pełne! Mycie zaledwie kilku talerzy lub uruchamianie pralki, gdy chcemy jedynie odświeżyć dwie koszulki, powoduje zbędne zużycie wody oraz środków czyszczących. Możesz więc na przykład umówić się z domownikami, że dniem prania jest ten, w którym do pralki nie mieści się nic więcej.
   
  7. Wykorzystuj deszczówkę
  Jeżeli posiadasz domek z podwórkiem lub sporym tarasem, możesz zacząć magazynować wodę pochodzącą z opadów atmosferycznych. Oczywiście nie nadaje się ona do picia - zawiera bowiem wiele zanieczyszczeń z atmosfery - ale bez problemu możesz jej użyć do podlewania ogródka, roślin doniczkowych lub spłukiwania toalety. 
   
  8. Gotuj pod przykryciem
  Pozornie podczas gotowania nie zużywamy wiele wody - jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę, że jest to jedna z najczęściej wykonywanych czynności domowych, to dotrze do nas, że jest zupełnie inaczej. Aby ograniczyć ilość wody, jakiej potrzebujemy do przygotowywania posiłków, gotujmy pod przykryciem - ograniczy to parowanie.
   
  Już wiesz jak płacić mniejsze rachunki, jeżeli chcesz dodatkowo miec możliwość opłacenia wszystkich rachunków w jednym miescu, koniecznie sprawdź https://www.mojeplatnosci.pl/