• Odczyt licznika Enea - nie taki straszny jak go malują!

   

  Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda cała procedura odczytu licznika Enea, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Możesz być pewny, że wykonanie takiego odczytu to nic trudnego. Jeśli masz jakieś obawy, w tym tekście pokażemy Ci, że to bardzo proste. 

  Wystarczy tylko kilka chwil, aby przeprowadzić całą czynność. Aby spełnić oczekiwania klientów i usprawnić cały proces, istnieje opcja, aby odczyt licznika Enea przeprowadzić online, za pomocą witryny internetowej. Jeśli jesteś zabiegany i wciąż nie masz czasu, takie rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne.

  Jak przeprowadzić odczyt licznika Enea?

  Prawidłowe wykonanie tej procedury wymaga od Ciebie wiedzy o kilku podstawowych kwestiach dotyczących energii elektrycznej. 
  Przede wszystkim musisz wiedzieć, że stan licznika jest mierzony w kilowatogodzinach. Podając swojemu dostawcy ilość zużytej przez Ciebie, nie musisz martwić się o kwestie ułamkowe. Podawaj tutaj zawsze pełne liczby.

  Jaki licznik masz w swoim domu?

  W zależności od tego jaki rodzaj licznika posiadasz, sposób odczytywania danych może się różnić. Na tradycyjnych urządzeniach z łatwością odczytasz liczbę. Pamiętaj, że zera na początku nie mają żadnego znaczenia i możesz je śmiało pominąć.
  Na nowoczesnych elektronicznych urządzeniach znajdują się oznaczenia, które mogą wprowadzić Cię w konsternację. Wyjaśniamy co oznaczają kolejne znaki. 
  Oznaczenie E symbolizuje ogólne zużycie prądu, EA ilość energii wykorzystanej w I strefie (dziennej), natomiast EB jest natomiast oznaczeniem typowym dla II strefy (nocnej i weekendowej). Kiedy masz już te informacje, sprawdzenie stanu licznika zajmie Ci już tylko chwilkę.

  3 proste kroki

  Jako posiadacz takiego urządzenia, musisz zdawać sobie sprawę z tego, jaki licznik masz zainstalowany w swoim domu. Korzystasz z opcji - licznika jedno- lub dwustrefowego.
  Wpisz wszystkie potrzebne dane. Podaj swoje imię i nazwisko oraz dane konieczne do zidentyfikowania Twojej osoby jako naszego klienta. 
  Wpisz odczyt z licznika - podaj datę dokonania odczytu licznika Enea oraz liczbę jaką wskazuje i… Gotowe!

  Jak widzisz, proces odczytu licznika nie zajmuje dużo czasu. Kiedy już kilkakrotnie dokonasz tej procedury, zobaczysz, że nie przysparza Ci żadnej trudności.