Masz pytania? Napisz do nas!
X
 • Jak doładować licznik na prąd?

  Rozważasz zmianę taryfy prądu na przedpłatową, jednak nie wiesz, jak potem doładować licznik? Możesz to zrobić na kilka sposobów. Wyjaśniamy je wszystkie i doradzamy najlepsze rozwiązanie.


  Doładowanie licznika - jakie metody mamy do wyboru?

  Licznik na prąd można doładować na 3 sposoby: przez komputer, przez smartphone’a oraz kupując doładowanie w punkcie sprzedaży. Większość osób wybiera pierwszą opcję, jednak w tym artykule omówimy każdą z nich.

  Doładowanie przez komputer

  Licznik na prąd można doładować przez komputer za pośrednictwem strony doladowaniaenergetyczne.pl. Wystarczy się zalogować i wybrać opcję “doładuj energię”. Następnie zostaniesz poproszony o podanie numeru karty klienta. Po uzupełnieniu tych informacji możesz wpisać kwotę doładowania i w prosty sposób ją opłacić (przebiega to jak inne płatności internetowe). Kod doładowania karty zostanie wysłany na twój adres e-mail.

  Doładowanie licznika przez internet to wygodne rozwiązanie. Nie wymaga wychodzenia z domu, a cały proces trwa zaledwie chwilę. Nie trzeba się też obawiać o bezpieczeństwo danych. Doładowanie przebiega zgodnie ze wszystkimi normami i jest w pełni bezpieczne.

  Doładowanie przez smartphone’a

  Jeśli chcesz doładować licznik na prąd przez smartphone’a, musisz zainstalować na nim aplikację Moje płatności. Kiedy ją uruchomisz, wystarczy, że wybierzesz opcję “doładuj energię”. Następnie musisz wykonać kroki podobne do tych, które są konieczne w doładowywaniu przez komputer. Wpisujesz więc nr karty klienta (lub skanujesz go), wprowadzasz kwotę, płacisz, kod otrzymujesz na adres e-mail. Płatność w aplikacji można uiścić, korzystając z mPIN-u.

  Doładowanie przez smartphone’a to rozwiązanie równie wygodne jak doładowanie przez komputer. Dodatkową zaletą jest jednak fakt, że telefonu możemy użyć w dowolnym miejscu, o ile jesteśmy podłączeni do sieci internetowej.

  Doładowanie w punkcie sprzedaży

  Licznik prądu można także doładować w jednym z licznych punktów sprzedaży. Cały proces obsługiwany jest przez kasjera, który uruchamia odpowiednią aplikację, a następnie skanuje kartę klienta. Potem doładowuje ją w takiej kwocie, w jakiej klient sobie życzy. Na koniec drukuje potwierdzenie płatności.

  Ta opcja doładowania licznika na prąd jest wybierana najrzadziej, ponieważ wymaga wyjścia z domu. Mimo wszystko nie należy jej całkiem przekreślać. Sprawdza się u każdego, kto z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Internetu lub woli tradycyjne płatności. Jeśli nie wiesz, gdzie znajduje się najbliższy punkt sprzedaży w twojej okolicy, możesz to sprawdzić na naszej stronie.