Masz pytania? Napisz do nas!
X
 • Licznik przedpłatowy – fakty i mity

  Zastanawiasz się nad instalacją licznika przedpłatowego? Interesuje cię prąd na kartę? Sprawdź zatem, z czym to się wiąże. Przedstawiamy fakty i mity o licznikach przedpłatowych.


  1. To rozwiązanie dla ludzi z długami
  MIT. Początkowo liczniki przedpłatowe były instalowane w domach osób, które miały problem z terminowymi płatnościami i wpadały w długi. To było jednak dawno temu. Obecnie liczniki przedpłatowe instalujemy także w innych celach. Popularne jest wykorzystanie ich np. w domkach letniskowych, gdzie z prądu korzystamy tylko przez określony czas.
  2. Z pomocą licznika przedpłatowego można oszczędzić
  FAKT. Kupując określoną liczbę kilowatów, masz ich zużycie pod kontrolą. To oznacza, że automatycznie zwiększasz też kontrolę nad swoimi finansami. Dzięki temu możesz niemało zaoszczędzić. Będziesz też przykładać większą wagę do tego, ile prądu zużywasz i w jaki sposób, co prawdopodobnie przełoży się na lepszą świadomość energetyczną.
  3. Jeśli nie doładujesz prądu w dni robocze, zostaniesz bez energii
  MIT. Niektórzy obawiają się, że prąd na kartę to ryzykowne rozwiązanie. W końcu zawsze można zapomnieć o doładowaniu licznika na czas. Co jeśli zdarzy się to w weekend lub w święta? Opcje są dwie: możesz doładować prąd w sieci partnerów sprzedawcy (jeżeli punkty są dostępne) lub wejść na debet. Jeśli skorzystasz z drugiego rozwiązania, naliczone kilowaty zostaną automatycznie odjęte przy następnym doładowaniu.
  4. Prąd na kartę działa jak doładowanie telefonu
  FAKT. Rozwiązania pre paid znane są z telefonii komórkowej. Prąd na kartę nie jest więc niczym nowym, a doładowanie go działa jak doładowanie telefonu. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy obawiają się, że liczniki przedpłatowe zostały oparte na skomplikowanym, nowoczesnym systemie.

  5.  Doładowanie licznika przedpłatowego jest trudne
  MIT. Istnieje kilka sposobów na doładowanie licznika przedpłatowego i żaden nie jest trudny. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest doładowanie przez Internet. Wówczas wystarczy wejść na stronę dostawcy lub skorzystać z usług partnerów. Drugie rozwiązanie jest o tyle wygodniejsze, że daje również możliwość doładowania prądu za pomocą aplikacji. Tego typu partnerem są właśnie doladowaniaenerketyczne.pl.

  Czasami liczniki doładowuje się jeszcze w salonach sprzedaży dostawcy energii, jednak jest to już rzadkością.
  6. To dobre rozwiązanie dla wynajmującego
  FAKT. Kontrola nad najemcami jest trudna. Czasami zdarza się, że wykorzystują oni zaufanie wynajmującego i zaczynają generować długi. Z tego też powodu dobrym rozwiązaniem w wynajmowanym lokalu są liczniki przedpłatowe. Właściciel nie ma wtedy problemu z ewentualnymi zadłużeniami.